PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     7 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

2. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. O godz. 17.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii.

3. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary jak zawsze przeznaczamy na potrzeby naszej świątyni. Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o wygląd i utrzymanie naszej świątyni. Składam z serca płynące Bóg zapłać!

4. Jak zawsze w każdy czwartek, zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę różańcową o godzinie 19.30.

5. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

6. Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku zaraz po wieczornej Mszy św.

7. Zachęcam do lektury naszego tygodnika > Przewodnik Katolicki <

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.