SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU                14 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

3. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10.00 i 17.00 w kościele. Tacę przeznaczamy na diecezjalne hospicja.

     Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Andrzej  Marmurowicz. Odbędą się w dniach od 15 marca(poniedziałek) do 18 marca(czwartek) o godzinie 19.00. (!) Postarajmy się tak zorganizować sobie czas, byśmy mogli w nich uczestniczyć.

     Bądźmy też dobrymi apostołami i podzielmy się tą informacją z sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.

5. W czwartek jak zwykle, zapraszam o godzinie 19.30 na modlitwę różańcową.

6. W pierwszy piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem.

7. Okazja do spowiedzi św. w ciągu Wielkiego Postu od godziny 16.30.

8. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej po Mszy św. wieczornej.

    W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Sumą o godz.11.15 Gorzkie Żale.

9. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary ja zwykle przeznaczamy na utrzymanie naszej świątyni. Za dotychczas złożone ofiary składam z serca serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11.  (!) 6 marca 2021 ( sobota ) do godziny 9.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt składamy przy śmietniku ( cmentarz ) ul. Bydgoska. Bardzo proszę nie składać sprzętu po godzinie 9.00!

     Zostań patronem polskich misjonarzy. Wesprzyj misje prowadzone w najbiedniejszych krajach świata: ZAMBII, KAMERUNIE, KENII, TANZANII, oraz wielu innych.