SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY    9 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Przez cały maj codziennie, po Mszy św. wieczornej w kościele nabożeństwo majowe.

U Sióstr Pasterek w kaplicy o godzinie 18.00.

3. W środę 12 maja przypada rocznica ustanowienia Sanktuarium św. Huberta Biskupa i uroczyste wprowadzenie relikwii świętego.

4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Od poniedziałku do środy przypadają Dni Krzyżowe, podczas których będziemy modlić się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.