NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY     30 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.

3. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego: 8.30, 10.00, 11.30. Po Mszy Świętej o godz. 11.30  wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy, umiejscowionych na terenie ogrodu plebanii. „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi / i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

     Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, Siostrom Pasterkom, dzieciom i młodzieży, myśliwym i leśnikom, matkom różańcowym, kołu gospodyń, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

     Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów.

4. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszam na nabożeństwo czerwcowe.

5. Modlitwa różańcowa w czwartek o godzinie 19.30.

6. W ciągu tygodnia okazja do spowiedzi św. codziennie od godziny 16.30.

7. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 17.00 Msza św. wynagradzająca. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

     Chorych z Komunią Św. nawiedzę od godziny 9.00.

8. W I sobotę miesiąca zapraszam na wspólną modlitwę czcicieli Matki Bożej.

    Godzina 9.15 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, 9.30 – różaniec św. i następnie  Msza św. wynagradzająca.

8. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;

– w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.