DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       6 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa.

4.  W czwartek na godzinę 19.30 zapraszam na modlitwę różańcową.

5. W piątek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godzinie 8.30 i o godzinie 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 do 17.00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

6. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszam wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Po Mszy Św. o godz. 17.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, młodzieży, liturgicznej służbie ołtarza, kołu gospodyń, matkom różańcowym, policji, a przede wszystkim Wam, drodzy, mimo wyjątkowej sytuacji jaką przeżywamy za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

8. W sobotę 19.06 po Mszy Św. o godzinie 17.00 zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów i chłopców pragnących rozpocząć służbę liturgiczną ołtarza na spotkanie przy grillu.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.