JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       13 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary jak zawsze przeznaczamy na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie naszej świątyni. Za dar serca składam serdeczne podziękowanie. Niech dobry  Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej. To już prawie połowa miesiąca, więc zapytam siebie, czy uczestniczę w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy modlę się Koronką do miłosierdzia Bożego czy korzystam z sakramentu pojednania. W zabieganym świecie nie można zgubić tego, co najistotniejsze – spraw duszy.

4. W każdy czwartek o godzinie 19.30 – różaniec  święty.

5. Biskupi zgromadzeni na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski zdecydowali, że 20 czerwca br. zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Wiesława Pantkowska.

8. W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik w obozie w Dachau; W diecezji Bydgoskiej-  odpust.

– w czwartek 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.