OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszam na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie kościele po Mszy św. wieczornej i u sióstr Pasterek o godzinie 18.00.

3. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku. Prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył mu w posłudze.

    W czwartek jak zawsze o godzinie 19.30  różaniec święty.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich.

     W tygodniu okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Od godziny 16.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu.

      Chorych nawiedzę o od godziny 9.00.

5. Pierwsza Sobota miesiąca. Godzina 9.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, 9.30 różaniec św., a po nim Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi nasze niewierności i znieważenia.

7.  Kancelaria Parafialna czynna od wtorku do piątku zaraz po Mszy św. wieczornej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

– we wtorek 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;

– w sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.