DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    26 września 2021

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

2. Jutro Światowy Dzień Turystyki. Wielu z nas w czasie wakacji i urlopów przemierzało różne szlaki, także zagraniczne, odkrywało piękno stworzenia, miejsca szczególnie naznaczone Boża obecnością. Z okazji tego dnia warto promować miejsca związane z duchowością chrześcijańską, które mogą stanowić ukojenie dla zabieganych ludzi.

3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

4. W czwartek zapraszam do kościoła na modlitwę różańcową o godzinie 19.30.

5. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie po Mszy św. wieczornej. Zapraszam dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Zapraszam również młodzież.

6. W tym tygodniu  od wtorku do piątku msze św. będą sprawowane w kaplicy sióstr Pasterek o godzinie 7.00 rano.

Biuro parafialne będzie nieczynne. W ważnych sprawach proszę zgłaszać się do księdza Dziekana w Niemczu.

Chorych nawiedzę w miesiącu listopadzie.

7.  W sobotę delegacja z naszej parafii uda się z relikwiami do miejscowości Tarce k. Jarocina na ogólnopolskie obchody uroczystość ku czci św. Huberta biskupa. Msza św. Będzie transmitowana o godzinie 10.00 przez TV TRWAM.

Wyjątkowo tego dnia nie będzie Mszy św. w  kościele o godzinie 10.00.

8. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.