DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         10 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „ Nie lękajcie się” Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszam codziennie po Mszy św. wieczornej rodziców, dzieci, młodzież na różaniec święty. U sióstr Pasterek różaniec św. o godzinie 18.00. Zachęcam także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

4. W czwartek zapraszam na modlitwę różańcową o godzinie 19.30, a po modlitwie będzie miało miejsce spotkanie z diecezjalnym egzorcystą ks. Proboszczem Maciejem Chmielewskim. Serdecznie zapraszam.

5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzę przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

6. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii lub podczas niedzielnej kolekty. Na formularzu dodajemy adnotację: jednorazowe lub roczne.

    Jednorazowe wypominki będą od 3 do 12 listopada po wieczornej Mszy św. Natomiast roczne w każdą I sobotę miesiąca o godzinie 16.45, po nich Msza św. ofiarowana w intencji naszych najbliższych zmarłych krewnych, przyjaciół i znajomych.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. Dzisiaj II niedziela miesiąca. Ofiary jak zawsze przeznaczamy na utrzymanie naszej świątyni.

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.