TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   31 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutrzejsza Uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze święte w naszym kościele o godzinie 8.30, 11.30 i u sióstr Pasterek o godzinie 10.00.

Procesje żałobne na naszych cmentarzach parafialnych:

–  przy kościele – ul. Bydgoska 18 – po Mszy św. w kościele o godzinie 8.30 procesja żałobna/9.30//

–  cmentarz – ul. Brzozowa 6 –  po Mszy św. w kościele godzinie 11.30 procesja żałobna /12.30/

2. We wtorek 2 listopadaDzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze święte w kościele o godzinie 8.30, 10.00 i 17.00. Po Mszy Świętej wieczornej będzie modlitwa za zmarłych podczas  procesji żałobnej.

3. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

4. Przez cały listopad w zakrystii i podczas zbieranej kolekty w czasie Mszy Św., można składać wypominki roczne i jednorazowe. W każdą Pierwszą Sobotę miesiąca tradycyjnie wypominki roczne o godzinie 16.45 i następnie Msza Święta ofiarowana w intencji zmarłych polecanych w  wypominkach.

5. W środę 3 listopada przypada Uroczystość Odpustowa ku czci św. Huberta Bpa, patrona myśliwych, leśników jeźdźców, matematyków, sportowców, chorych na epilepsję. Msze Święte. o godz. 8.00 i 17.00. O godzinie 8.00 Mszę Św. będzie sprawował ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk, Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej.

     Zapraszam na Msze Święte wszystkich drogich parafian.

6. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej o godzinie 17.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.

7.  Przypominam, że możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty istnieje codziennie przed Mszą Świętą od godziny 16.30.

8. 5 listopada  przypada I Piątek miesiąca. Przed południem od godziny 9.00 nawiedzę chorych parafian. Po południu od godziny 16.00 do 17.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tym czasie będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

     Po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

9. W zakładce “cmentarz” umieszczone są linki do stron dotyczących starego i nowego cmentarza naszej parafii. Zachęcam, by do nich zajrzeć.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Ewa Malak + Henryk Osak. Pamiętajmy o zmarłych w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

12. W tym tygodniu patronuje nam:

w środę 3 listopada –  św. Hubert ( 655-727 ), biskup, apostoł Ardenów.

– w czwartek 4 listopada –  św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.