TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                14 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcam, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

  (!) Wysyłając SMS o treści > RATUJE<, na nr 72 405 / koszt 2 ,00 zł + VAT 0,46 zł /, wspieramy potrzebujących chrześcijan tego kraju.

       SMS-y mogą być wysłane w okresie od 1.11.2021 do 31.01.2022.

3. Przez cały listopad po każdej Mszy Świętej w zakrystii i kancelarii lub podczas niedzielnej kolekty można składać wypominki roczne. W ciągu całego roku w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 16.45 wypominkami za naszych bliskich krewnych zmarłych a po nich Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

4. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. w czwartek o godzinie 19.30 różaniec święty. Zapraszam na wspólną modlitwę.

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.