CZWARTA  NIEDZIELA  ADWENTU                                                     19 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).

2. W tym tygodniu zapraszam  na Msze Święte roratne – we wtorek o godzinie 7.00  w kaplicy sióstr Pasterek, a w środę o godzinie 17.00 w kościele.   

3. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

4. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 21.30 w kaplicy Sióstr Pasterek i o północy w kościele. Pół godziny wcześniej serdecznie zapraszam na wspólny śpiew kolęd. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

   Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz.8.30, 11.30 w kościele i o godzinie 10.00 w kaplicy Sióstr Pasterek. 

5. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku.

6. W zakrystii są do nabycia kalendarze / Katolicki dom 2022/ w cenie 5 zł.

   Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny wraz z życzeniami znajdują się przy ołtarzu. Ofiary przeznaczamy na pokrycie kosztów energii w kościele w ciągu roku. 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

8. Bardzo proszę o zapoznanie się z programem spotkań kolędowych w naszym kościele. Zapraszam na Msze święte, które będą sprawowane o godzinie 18.00 w intencji parafian poszczególnych miejscowości.

– 27.12. – mieszkańcy Linówca i Nekli,

– 28.12. – mieszkańcy Augustowa,

– 29.12. i kolejne dni programu –  mieszkańcy Żołędowa.

 /Program spotkań> patrz> zakładka > Ogłoszenia parafialne – Odwiedziny duszpasterskie /

9. Można jeszcze nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w kaplicy  u sióstr Pasterek. Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy.

10. W czwartek jak zawsze zapraszam na wspólną modlitwę różańcową o godzinie 19.30.