DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM           2 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom (kolekta mszalna).

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.

3. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

4. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

5. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

     Tradycyjnie zapraszam na modlitwę różańcową o godzinie 19.30.

6. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Od godziny 16.00 do 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

     Chorych nawiedzę od godziny 9.00.

7. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

8. Trwają tzw. „kolędowe” spotkania. Gromadzimy się o godzinie 18.00  na Mszy świętej,  która ofiarowana jest w intencji wszystkich parafian poszczególnych ulic naszej wspólnoty. Dziękuję bardzo serdecznie tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i spędzone wspólnie chwile na modlitwie w naszej świątyni. Dziękuję również za złożone ofiary.

    Plan spotkań na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii –  / parafiazoledowo.pl /

 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.