NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO             9 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.

4. Do środy włącznie Msze św. będą sprawowane o godzinie 18.00 ze względu na spotkania kolędowe w naszej świątyni.

5. W czwartek tradycyjnie zapraszam na modlitwę różańcową o godzinie 19.30

6. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, ofiary jak zawsze przeznaczamy na potrzeby naszej świątyni. Za dotychczas złożone ofiary składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.