CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      30 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”.

   Msze Święte z błogosławieństwem świec o godz.7.00 w kaplicy Sióstr, 8.30 i 17.00 w kościele.

     Tego dnia o godzinie 17.00 zapraszam rodziców i dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. Zostaną poświęcone medaliki i świece. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Pamiętajmy również w swoich modlitwach o siostrach Pasterkach pracujących w naszych parafii. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– Pamiętamy w swoich modlitwach o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz.17.00.

– W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 do 17.00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym czasie można skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej.

– Chorych nawiedzę od godziny 9.00

– W sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu  o godzinie 9.15, różaniec św., i Msza św. wynagradzająca. O poprowadzenie modlitwy różańcowej proszę Matki Różańcowe.

5. Wypominki jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 16.45 i Msza św. ofiarowana za naszych bliskich krewnych zmarłych.

6. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

7. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odszedł do wieczności +Wiesław Piechota. Niech Dobry Bóg przyjmie go do chwały swojego królestwa.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

– sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.