PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU              6 marca 2022

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Po koronce droga krzyżowa.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek po Mszy św. wieczornej. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

4. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

5. W środę, 9 marca po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy .

6. W sobotę 12 marca wieczorną Mszą św. o godzinie 18.00 rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy 16 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Proboszcz Bartosz Wojtaszek z parafii Włóki.

Nauki rekolekcyjne:

sobota           12.03. godzina 18.00  / rozpoczęcie /

– niedziela       13.03. godzina 8.30,11.30 w kościele i 10.00 w kaplicy Sióstr Pasterek

– poniedziałek 14.03. godzina 11.30 i 18.00

– wtorek          15.03. godzina 11.30 i 18.00

– środa             16.03. godzina 11.30 i 18.00

Nauki rekolekcyjne dla Szkoły Podstawowej w Żołędowie;

– 14.03. godzina 9.00 i 10.00 / nauki rekolekcyjne w szkole/

15.03. godzina 9.00 i 10.00 / nauki rekolekcyjne w szkole/

16.03. godzina 9.00 – zakończenie rekolekcji Mszą świętą w kościele dla wszystkich klas.

Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Z udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpust zupełnego.

7. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy  w intencji wszystkich pracujących na misjach.

8. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

9. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy przekazali swoje ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zebraliśmy 3650 złotych. Pieniądze zostały już przekazane do Caritas Polska. Za szeroko otwarte serca składam serdeczne Bóg zapłać!

10. Za tydzień II niedziela miesiąca. Ofiary jak zawsze przeznaczamy na utrzymanie naszej świątyni. Za dotychczas złożone ofiary na konto parafii i tacę składam serdeczne Bóg zapłać.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzę obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.