CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       27 marca 2022

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2. Gorzkie żale dzisiaj o godz. 9.30 u sióstr Pasterek w kaplicy i o 11.15 w kościele. Przypominam, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W niedzielę na godzinę 15.00 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po niej Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Adoracja Pana Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie od godziny 16.00. Msza Święta wotywna o godzinie 17.00. Spowiedź od godz. 16.00, a w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą świętą.

Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej po Mszy świętej wieczornej.

Chorych z Komunią św. nawiedzę od godziny 9.00.

4. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Godzina 9.15 wystawianie Najświętszego Sakramentu, różaniec św i Msza św. wotywna wynagradzająca ku czci Matki Najświętszej. Zapraszam na wspólną modlitwę.

5. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

7. W naszej świątyni pod chórem są skarbonki. Można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Druga skarbonka, to jałmużna postna.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

9. „Szlakiem 8 kropli nadziei”, to kolejna 116 zbiórka krwi. Akcja odbędzie się w naszej parafii 10 kwietnia od godziny 9.00 do 14.00. Proszę zabrać ze sobą dowód osobisty.