NIEDZIELA   PALMOWA,  CZYLI  MĘKI  PAŃSKIEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    10 kwietnia 2022

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

3. Zapraszam o  na ostatnie Gorzkie Żale u sióstr Pasterek o godzinie 9.30 i w kościele o godzinie 11.15.

  Po południu o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej droga krzyżowa.

4. WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O godz.10.00 w katedrze będzie sprawowana Msza krzyżma, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk.

      UROCZYSTA LITURGIA w naszej świątyni rozpocznie się o godzinie 18.00. Msza Wieczerzy Pańskiej z rytem obmycia nóg.  Adoracja Jezusa w Ciemnicy do godziny 21.00

5. WIELKI PIĄTEK /obowiązuje post ścisły/ – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Od godziny 9.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu adoracji / ciemnicy/.

  O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego /rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Niedzieli Miłosierdzia Bożego/.

   W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii.

   LITURGIĘ rozpoczniemy o godzinie 18.00, ku czci Męki Pańskiej, adoracja krzyża, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego i rozpoczęcie całodobowej adoracji.

    Chorych tego dnia nawiedzę od godziny 9.00.

    Droga krzyżowa ulicami Żołędowa  rozpocznie się o godzinie 21.00

6. WIELKA SOBOTA – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godziny 20.30

    Święcenie pokarmów:

  • AUGUSTOWO  – 10.00
  • NEKLA              – 10.30 
  • KAPLICA SIÓSTR PASTEREK – 11.00
  • Przed kościołem: 13.00,14.00

7. WIGILIA PASCHALNA. Liturgię rozpoczniemy o godziny 21.00. Najważniejsza liturgia w roku kościelnym:

– błogosławieństwo ognia i paschału,

– Orędzie Paschalne,

– Liturgia Czytań,

– odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych,

Zabierzmy na liturgię świece.

    Zapraszam wszystkich parafian, żebyśmy uroczyście i radośnie ogłosili światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami.

8. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA Msze św. będą sprawowane w kościele o 8.30, 11.30 i o godzinie 10.00 u Sióstr Pasterek.

     W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  Msze św. według porządku niedzielnego.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.