NIEDZIELA WIELKANOCNA          17 kwietnia 2022

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msza w dzień                                                                                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Drodzy parafianie!

   Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

  Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzę.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywaliśmy Święte Triduum Paschalne. Siostrom Pasterkom, Panom Szafarzom, Pani organistce, Paniom, które troszczą się o piękno i czystość naszej świątyni, służbie ołtarza lektorom i ministrantom. Niech Zmartwychwstały spotka Was na drodze Waszego życia, jak uczniów idących do Emaus.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. według porządku niedzielnego.

3. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W środę i czwartek Msze św. będą sprawowane w kaplicy Sióstr Pasterek o godzinie 7.00 rano. Nie będzie Mszy św. wieczornych.