ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO         5 czerwca 2022                           

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

3. Jutro 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

4. W środę, 8 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej. Niech Matka Boża będzie naszą orędowniczką, szczególnie w trudnych sprawach naszego życia.

6. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

7. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zapraszam, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

8. Za tydzień II niedziela miesiąca. Ofiary jak zawsze przeznaczamy na potrzeby naszej świątyni. Za dotychczas złożone składam z serca płynące Bóg zapłać!

9. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

– spotkanie z rodzicami i młodzieżą kl. VIII i VII , którzy pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę 11.06 o godzinie 17.00

– Boże Ciało – I ołtarz p. Leszczyńscy – ul. Bydgoska, II ołtarz p. Kwiatkowscy – ul. Klonowa, III ołtarz – ul. Leśników, IV ołtarz pomnik św. Jana Pawła II

– spotkanie z rodzicami, którzy pragną  przygotować się wraz z dziećmi  do uroczystości I Komunii świętej w przyszłym roku 2023 odbędzie się w  sobotę 18.06. o  godzinie 17.00.