NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY         12 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. W środę, 15 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.00. Matce Zbawiciela będziemy przedstawiać nasze pokorne prośby, ufając, że Jej orędownictwo wyprosi nam Bożą pomoc.

3. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 8.30, 10.00, 1130. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz.11.30.

Ołtarz I / ul. Bydgoska / –  u p. Leszczyńskich,

Ołtarz II / ul. Klonowa / – u p. Kwiatkowskich

Ołtarz III / ul. Leśników / u p. Norkus

Ołtarz IV / ul. Bydgoska / przy pomniku Św. Jana Pawła II

   Włączmy się czynnie w przygotowanie ołtarzy i procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam do udziału w procesji leśników, myśliwych. Zapraszam osoby do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zapraszam, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

6.  Spotkanie z rodzicami, którzy będą wraz z dziećmi przygotowywać się do przyszłorocznej  uroczystości I Komunii św.  zapraszam na spotkanie w sobotę 18 czerwca na godzinę 17.00.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

– środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

– piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.