TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   26 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Zapraszam na Mszę św. Wieczorną o godzinie 17.00. wigilijną. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej wieczornej – serdecznie zapraszam!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek od godziny 16.00 do 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej;

– w sobotę o godzinie 9.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, różaniec św. i Msza św. wynagradzająca.

   Tradycyjnie w  I sobotę miesiąca o godzinie 16.45 wypominki za zmarłych i Msza św. za naszych bliskich krewnych zmarłych polecanych w wypominkach.. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.

5.  Chorych nawiedzę w piątek od godziny 9.00.

6.  W sobotę po Mszy św. wieczornej  spotkanie Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszam.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.