SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              17 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W środę, 20 lipca, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomoc o godz.17.00.

3. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza  spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

4. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

5. W niedzielę 24 lipca rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Akcja św. Krzysztof „ 1 GROSZ za KILOMETR” na środki transportu dla misjonarzy.

  We wspólnocie Kościoła św. Krzysztof odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

     Po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.

6.  (!)We wtorek i czwartek Mszę świętą będę sprawował poza parafią. Biuro parafialne w te dni będzie nieczynne.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.