DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       16 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi (kolekta mszalna). Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.

2. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

3. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

4. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszam na Mszę Świętą o godz.17.00, w czasie której będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

5. W środę, 19 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.00.

6. W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również 74. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W latach  1926-1948 był Prymasem Polski. Jemu zawdzięczamy powstanie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zadaniem tego zgromadzenia zakonnego jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

7. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe po Mszy św. Wieczornej, a u Sióstr Pasterek o godzinie 18.00.

8. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

10. W zakrystii lub biurze parafialnym można już składać wypominki za zmarłych. W pierwszym tygodniu listopada będziemy modlić się za zmarłych w wypominkach jednorazowych. Wypominki roczne będą w każdą II sobotę miesiąca o godzinie 16.45 i po nich Msza Święta ofiarowana za najbliższych zmarłych krewnych, przyjaciół i znajomych.

       Kartki są wyłożone są w kaplicy po lewej stronie.

11.  Msze św. ( 1 listopada ) w Uroczystość Wszystkich Świętych w kościele o godzinie 8.30 i 11.30., a u Sióstr Pasterek o godzinie 10.00.

        Procesja na cmentarzu przy kościele zaraz po Mszy św. porannej.

        Procesja na cmentarzu przy ul. Brzozowej o godzinie 12.30.

12.  2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

       Msze święte będą sprawowane o godzinie 8.30, 11.30 i 17.00 w kościele

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;

– wtorek, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;

– czwartek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;

– sobota, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.