2. NIEDZIELA ADWENTU    10 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia przed [i w czasie Mszy Świętych].

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

3. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”.

4. Postarajmy się o piękny, chrześcijański obchód nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W naszej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilijny wieczór. Pobłogosławione opłatki są przed ołtarzem.

    Ofiary przeznaczamy jak co roku przeznaczamy na pokrycie kosztów energii w naszej świątyni.

5. Przypominam o Mszach roratnych, które są sercem tego okresu:

– dla dorosłych, młodzieży i dzieci we wtorki i piątki o godzinie 7.00 w kaplicy Sióstr Pasterek, a w kościele o godzinie 17.00 w środę i czwartek.

6. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

7.  Spowiedź św. przed świętami Bożego Narodzenia będzie miała miejsce w naszej parafii w sobotę 16 grudnia od godziny 10.00 do 11.30. Tego samego dnia będzie spowiedź w parafii Osielsko od godziny 9.00 do 12.00.

   W parafii Maksymilianowo spowiedź św. w czwartek 14 grudnia od 8.00 do 9.00 i od godziny 18.30 do 20.00. W parafii Niemcz w piątek 15 grudnia od 18.00 d0 20.00.

   Serdecznie zapraszam do skorzystania z tego pięknego daru przebaczenia i miłości, aby z czystym sercem zasiąść z najbliższymi do stołu wigilijnego.

8. W poniedziałek 18 grudnia o godzinie 18.00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia, podczas której ks. Bp Krzysztof Włodarczyk udzieli   naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.