TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              15 listopada 2020

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

2. W środę tradycyjnie po Mszy św. wieczornej gromadzimy się w naszym kościele na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.  W czwartek zapraszam na różaniec św. o godzinie 19.30.

4. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

5.  Wypominki roczne można składać do końca roku kalendarzowego podczas kolekty lub w zakrystii. Wypominki roczne począwszy od I soboty miesiąca grudnia o godzinie 16.45, a o godzinie 17.00 Msza św. w intencji polecanych w wypominkach. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich parafian.

6. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

7. Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o utrzymanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składam z serca płynące Bóg zapłać!

> 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.

> 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

> 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem