DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                          8 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych…

       Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową. Nabożeństwo dla dzieci o godzinie 16.30, a dla dorosłych po mszy św. wieczornej. W kaplicy sióstr Pasterek o godzinie 18.00.

       W niedzielę o godz.11.15 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali.

U sióstr Pasterek Gorzkie Żale o godzinie 9.30. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

      W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godzinie 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja do godziny 15.00, a następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo.

2. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.

3. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

5. Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszy Świętej o godz.17.00 jeszcze raz w szczególny sposób polecimy wszystkie niewiasty – te młodsze i starsze – z naszej wspólnoty parafialnej, aby Maryja stała się dla nich wzorem życia żony i matki.

6. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

7. Rekolekcje parafialne będziemy przeżywać od 21.03 do 25 marca/ sobota – godz.17.00 rozpoczęcie/. Nauki rekolekcyjne wygłosi  ojciec paulin Laurencjusz Żezicki z Ukrainy.

8. W tym tygodniu rozpoczynamy prace konserwatorskie restauratorskie związane ze scaleniem kolorystycznym i rekonstrukcji malatury wokół malowideł ściennych w naszym kościele.

9.  W poniedziałek na godzinę 19.30 z na mszę św. wszystkich mężczyzn. Mszę św. będzie sprawował i wygłosi słowo Boże ks. Arkadiusz Muzolf – diecezjalny duszpasterz rodzin.

      Pół godziny przed mszą św. – różaniec święty. Serdecznie zapraszam.

10.  Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do skarbonek pod chórem.