WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                           24 maja 2020

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz.17.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

6. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

7.  Drodzy Parafianie! Zachęcam Was , by przełamać barierę strachu, bo przecież chodzi o ducha, który musi być karmiony, pozostawać w relacji z żywym Jezusem, którego spotykamy w sakramencie Eucharystii. Korzystanie z transmisji Mszy św. zawsze pozostanie namiastką, z której powinniśmy korzystać w naprawdę wyjątkowych okolicznościach.

Zapraszam Was na spotkanie z naszym Panem do świątyni.

W tej chwili może uczestniczyć na każdej mszy św. 25 osób. Wokół kościoła są włączone głośniki, więc zachowując wszelkie przepisy mogą uczestniczyć kolejne osoby i przyjąć Pana Jezusa do swego serca.

„ ….nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy, miłości i trzeźwości myślenia”./2Tm 1,7/ ~~ Święty Paweł kładzie szczególny nacisk na potrzebę trzeźwego myślenia.

8.  Od dwóch tygodni, dzień po dniu trwa w naszej parafii Uroczystość  I Komunii św. Przystąpiło już do Komunii św. 20 dzieci. W nadchodzącym tygodniu w wyznaczone dni przystąpi jeszcze 7 dzieci. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom, że podjęli decyzję, aby ich dzieci zjednoczyły się w Komunii św. z Panem Jezusem. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

9.  Składam również wszystkim serdeczne podziękowanie za pamięć modlitewną jak i  materialne ofiary  składane na konto parafii. Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.