JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        14 czerwca 2020

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz.17.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

3. W środę po Mszy św. kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny.

4. W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz.17.00 wyruszy procesja wokół kościoła. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.

5. W czwartek tradycyjnie o godzinie 19.30 różaniec św. Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę.

6. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

7. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

8. W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

9.  Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie liturgii, ołtarzy i procesji Uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie dziękuję panu Nadleśniczemu, który wyraził zgodę, aby procesja mogła odbyć się w parku Nadleśnictwa. Bóg zapłać!

10.  Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary jak zawsze przeznaczamy na potrzeby naszej świątyni. Dziękuję za ofiary składane na tacę i konto parafii. Składam serdeczne Bóg zapłać!. Dziękuję!