TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 stycznia 2020

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. Zapraszam do udziału w pielgrzymce: Podlasie – Wilno w dniach od 17.08. do 22.08.br. Dokładne informacje można uzyskać w zakrystii po Mszy świętej. Osoby, które już się zapisały, proszę o dokonanie wpłaty I raty w kwocie 350 zł

3. W czwartek o godzinie 19.30 – różaniec św. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich, zwłaszcza małżonków i młodzież.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii oraz pierwszosobotnim nabożeństwie. Godzina 9.15 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, 9.30 – Różaniec św., a po nim Masza św.

5. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Zapraszam tego dnia również rodziców i dzieci, którzy wspólnie przygotowują się do uroczystości I Komunii św. Poświęcę dzieciom świece na mszy św. o godzinie 11.30.

5. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

6. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękuję tym wszystkim Parafianom z Nekli, Augustowa, Linówca i części Żołędowa, którzy przyjęli zaproszenie i wzięli udział we Mszy św. w okresie poświątecznym. Dziękuję również tym, którzy otworzyli drzwi swoich domów i prosili o modlitwę i Boże błogosławieństwo. Dziękuję za życzliwość i każde dobre słowo wypowiedziane do mnie podczas spotkania kolędowego. Dziękuję również za złożone ofiary wręczone podczas odwiedzin, jak również podczas Mszy św. niedzielnej i te wpłacone na konto parafii. Życzę, aby błogosławieństwo kolędowe Waszych domów i Was samych przyniosło pokój, miłość i nadzieję w Waszych rodzinach .

Znalezione obrazy dla zapytania co i jak zanim powiesz tak