Auto Draft

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM      3 stycznia 2021

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

2. Od jutra dalszy ciąg spotkań w kościele / wspólne kolędowanie /. Program odwiedzin zamieszczony jest na stronie internetowej  parafii w zakładce > OGŁOSZENIA PARAFIALNE<.

Msze święte przez cały miesiąc styczeń będą sprawowanie w dni powszednie o godzinie 18.00. / z wyjątkiem sobót – godz. 17.00 /

3. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego.

4. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godzinie 17.00 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszam więc do wspólnej modlitwy nie tylko liturgiczną służbę ołtarza, rodziny jej członków, ale także wszystkich parafian.

5. W piątek 8 stycznia przed południem nawiedzę chorych.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Maria Strzałka. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 14.00.

8.  Bardzo serdecznie pragnę podziękować za złożone w minionych tygodniach na tacę. Dziękuję również za ofiary składane na konto parafii na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

9. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed wieczorną Mszą św.