DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       6 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa.

4.  W czwartek na godzinę 19.30 zapraszam na modlitwę różańcową.

5. W piątek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godzinie 8.30 i o godzinie 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 do 17.00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

6. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszam wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Po Mszy Św. o godz. 17.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, młodzieży, liturgicznej służbie ołtarza, kołu gospodyń, matkom różańcowym, policji, a przede wszystkim Wam, drodzy, mimo wyjątkowej sytuacji jaką przeżywamy za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

8. W sobotę 19.06 po Mszy Św. o godzinie 17.00 zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów i chłopców pragnących rozpocząć służbę liturgiczną ołtarza na spotkanie przy grillu.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY     30 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.

3. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego: 8.30, 10.00, 11.30. Po Mszy Świętej o godz. 11.30  wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy, umiejscowionych na terenie ogrodu plebanii. „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi / i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

     Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, Siostrom Pasterkom, dzieciom i młodzieży, myśliwym i leśnikom, matkom różańcowym, kołu gospodyń, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

     Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów.

4. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszam na nabożeństwo czerwcowe.

5. Modlitwa różańcowa w czwartek o godzinie 19.30.

6. W ciągu tygodnia okazja do spowiedzi św. codziennie od godziny 16.30.

7. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 17.00 Msza św. wynagradzająca. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

     Chorych z Komunią Św. nawiedzę od godziny 9.00.

8. W I sobotę miesiąca zapraszam na wspólną modlitwę czcicieli Matki Bożej.

    Godzina 9.15 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, 9.30 – różaniec św. i następnie  Msza św. wynagradzająca.

8. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;

– w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO         23 maja 2021

Msza w dzień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. O godz.17.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą i  po niej nabożeństwo majowe. Odpust w parafii Niemcz.

3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz.17.00 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. Mszę zakończy szczególne błogosławieństwo dla matek.

4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. Tę intencję będziemy polecać Bogu na Mszy Świętej o godz.17.00 i różańcu św. o godzinie 19.30.

5. Spowiedź św. dla dzieci i rodziców  przed Uroczystością I Komunii Św. w czwartek 27.05.br o godzinie 19.00.

    Uroczystość I Komunii Świętej w sobotę/29.05/ i niedzielę/30.05./ o godzinie 15.00.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;

– w sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE     16 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Przez cały maj codziennie, także dziś, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe.

3. 29 i 30 maja dzieci przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze.

4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W czwartek jak zawsze zapraszam na modlitwę różańcową o godzinie 19.30

6. Spotkanie dzieci przed I Komunią św.: klasa A – 21.05./piątek/ o godzinie 17.00

                                                                   klasa B – 22.05./sobota/ o godzinie 17.00

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY    9 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Przez cały maj codziennie, po Mszy św. wieczornej w kościele nabożeństwo majowe.

U Sióstr Pasterek w kaplicy o godzinie 18.00.

3. W środę 12 maja przypada rocznica ustanowienia Sanktuarium św. Huberta Biskupa i uroczyste wprowadzenie relikwii świętego.

4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Od poniedziałku do środy przypadają Dni Krzyżowe, podczas których będziemy modlić się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY       2 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy św. wieczornej zapraszam na nabożeństwo majowe.

3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze według porządku niedzielnego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5.  Jak w każdy czwartek zapraszam o godzinie 19.30 na modlitwę różańcową.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź  św. w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św.  Chorych nawiedzę od godziny 9.00.

     Przed Mszą Świętą od godziny 16.00  adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. Za tydzień II Niedziela miesiąca. Ofiary jak zawsze przeznaczamy na potrzeby naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

9. Zmarła śp. + Gabriela Kilichowska. Msza św. pogrzebowa o godzinie 14.00 w piątek 7 maja. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY    25 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszam do wspólnej modlitwy w tej intencji.

2. W swoich modlitwach pamiętajmy o kapłanach, którzy przez swoją posługę wywarli wpływ na nasze życie. Módlmy się zwłaszcza za tych, którzy nas ochrzcili, katechizowali i przygotowali do sakramentów świętych.

3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej i modlitwa do św. Józefa.

4. W czwartek na godzinę 19.30 zapraszam na Różaniec święty.

5. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy św. zapraszam na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.

   9.15 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu

   9.30 – Różaniec święty, a po nim Msza św. wynagradzająca

   O poprowadzenie modlitwy jak zawsze proszę wspólnotę róż różańcowych.

6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na konto parafii, tacę i do skarbonek, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY       18 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2. Nasi lektorzy przygotowali fragmenty z Pisma Świętego Nowego Testamentu. Można je zabrać przed wyjściem z kościoła, żeby codziennie je rozważać i uczynić z nich inspirację do osobistej modlitwy.

3. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek o godzinie 19.30 różaniec święty.

5. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Msza Święta tego dnia o godz.17.00

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 23 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  11 kwietnia 2021

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

2. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami.

3. O 15.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

4. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

5.  W czwartek o godzinie 19.30 zapraszam na modlitwę różańcową.

6.  16 kwietnia / piątek / na godzinę 17.00 zapraszam młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

7.  Zapraszam dzieci i rodziców, którzy przygotowują się do uroczystości I Komunii św.

       I Grupa / klasa A / – godzina 9.30 / sobota 17.04. /

      II Grupa / klasa B / – godzina 10.30 / sobota 17.04. /

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Jarosław Sołtysiak.  Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

10. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażam słowa serdecznego podziękowania.

       Bóg zapłać za już dokonane, dobrowolne składane z tą intencją ofiary drogą elektroniczną na konto naszej Parafii!

       Jeżeli mamy życzenie dołożyć swoją ofiarę na rzecz funkcjonowania naszej Parafii, to możemy to uczynić wpłacając swój datek na numer konta parafialnego.

       Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:www.parafiazoledowo.pl

NIEDZIELA   PALMOWA,  CZYLI  MĘKI  PAŃSKIEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    28 marca 2021

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

3. Zapraszam o  na ostatnie Gorzkie Żale u sióstr Pasterek o godzinie 9.45 i w kościele o godzinie 11.15.

    Po południu o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej droga krzyżowa. Serdecznie zapraszam.

4. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

5. WIELKI CZWARETEK – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O godz.10.00 w katedrze będzie sprawowana Msza krzyżma, której będzie przewodniczył ks. Bp Jana Tyrawy.

      UROCZYSTA LITURGIA w naszej świątyni rozpocznie się o godzinie 18.00.  Adoracja w Ciemnicy do godziny 21.00

6. WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej droga krzyżowa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii.

    Adoracja w Ciemnicy od godziny 9.00 do godziny 18.00

    Obowiązuje post ścisły.  LITURGIĘ rozpoczniemy o godzinie 18.00.

    Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.

    Chorych nawiedzę od godziny 9.00.

7. WIELKA SOBOTA – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godziny 9.00 do 20.30.

 Święcenie pokarmów:

  1. AUGUSTOWO  – 10.00
  2. NEKLA  – 10.30  
  3. KAPLICA SIÓSTR PASTEREK –11.00
  4. W PARKU NADLEŚNICTWA – 13.00, 14.00

8. WIGILIA PASCHALNA. Liturgię rozpoczniemy o godziny 21.00. Zabierzmy na liturgię świece.

    Zapraszam wszystkich parafian, żebyśmy uroczyście i radośnie ogłosili światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami.

9. W NIEDZILĘ ZMARTWYCHWSTANIA Msze św. będą sprawowane o godzinie 8.30, 11.30 w kościele i o godzinie 10.00 u Sióstr Pasterek.

     W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  Msze św. według porządku niedzielnego.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.