CHRZEST PAŃSKI           7 stycznia 2024

1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.

3. W środę po wieczornej Eucharystii Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Trwają odwiedziny kolędowe naszych parafian. Jak wcześniej uzgadnialiśmy będę kontaktował się telefonicznie w celu wyznaczenia dnia na wspólne spotkanie modlitewne i błogosławieństwo.

5. Przekazuję dla wszystkich świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny najserdeczniejsze życzenia.