Parafia Żołędowo
OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 czerwca 2019

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych.

2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz.17.00 i 19.30.

Jak wcześniej zapowiadałem, bardzo serdecznie zapraszam mężczyzn na o godzinę 19.15 na różaniec święty i około godziny 19.30 msza św. Po mszy św. spotkanie biesiadne w parku nadleśnictwa.

3. W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszam na mszę św. połączoną z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta tego dnia o godz.17.00.

Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Księży polecam modlitwom wszystkich  parafian.

Po mszy św. wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem, w czasie której odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

Pamiętajmy, że każda Uroczystość kościelna przypadająca w piątek znosi nakaz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszam na mszę św. o godz.11.30.

5. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składam serdeczne życzenia i zawierzam ojców opiece św. Józefa.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy Tygodnik Powszechny.

7. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,
  • 29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

Miles Sanders Womens Jersey