REMONT KOŚCIOŁA PDF Drukuj Email

Z olbrzymią przyjemnością informujemy naszych parafian i wszystkie osoby zaprzyjaźnione z naszą parafią, że dzięki długim staraniom księdza proboszcza Jarosławia Kubiaka, w końcu w tym roku rusza remont naszego kościoła. Nasza prafia za sprawą księdza proboszcza jest w posiadaniu zatwierdzonego, posiadającego wszelkie zgody i uzgodnienia projektu remontu. Poniżej przedstawiamy fragment opracowania, w którym podajemy szczegółowy zakres prac przwidziany w ramach tego remontu.

ZAKRES PRAC REMONTOWYCH (na podstawie projektu)

1.   Wymiana pokrycia

 

 • Rozebrać istniejące pokrycie z dachówki wraz z rozebraniem obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych
 • Rozebranie łat
 • Dokładne sprawdzenie odkrytych elementów konstrukcyjnych więźby dachowej, wymiana lub naprawa uszkodzonych elementów
 • Wykonanie nowego deskowania z desek o szerokości min. 120 mm i grubości min 32 mm
 • Wykonanie izolacji z folii dachowej wysokoparoprzepuszczalnej
 • Wykonanie nowego pokrycia z łupka. Krycie wykonać jako podwójne prostokątne z łupka o wymiarach 40x20 cm np. Firmy CUPA PIZARRAS
 • Wykonanie nowych obróbek blacharskich z blachy tytan-cynk
 • Wykonanie nowych rynien i rur spustowych z blachy tytan-cynk.

 

Nowe pokrycie dachowe ma być wykonane z łupka. Łupek ma być ułożony jako podwójne krycie prostokątne na dachu z fugą stykową szerokości ok. 3-6 mm.

Zmniejszenie ciężaru pokrycia dachu w stosunku do obecnego krycia (dachówka ceramiczna karpiówka ułożona podwójnie w koronkę) pozwoli na odciążenie elementów dachu.

 

2.   Więźba dachowa, strop

 

Wymiana w całości zniszczonych elementów

 • Wymiana części elementów drewnianych
 • Dokładne oczyszczenie więźby dachowej i belek stropowych oraz ich trzykrotna impregnacja środkiem o działaniu trójfunkcyjnym
 • Usztywnienie rozluźnionych węzłów połączeń ciesielskich
 • Wymiana uszkodzonych końcówek belek stropowych w gniazdach
 • Rozebranie izolacji w wełny mineralnej (do ponownego użycia)
 • Usunięcie izolacji z papy na deskowaniu stropu
 • Ułożenie folii wysokoparoprzepuszczalnej na deskowaniu
 • Ponowne ułożenie rozebranego pokrycia z wełny mineralnej
 • Wykonanie nowych dłuższych podwalin pod słupami sygnaturki. Podwaliny  muszą opierać się minimum 6 belkach stropowych po 3 z każdej strony sygnaturki. Podwaliny o przekroju 22x20 cm i 27x20 cm należy ułożyć na wzmocninych uprzednio belkach stropowych.
 • Usztywnienie dodatkowo obciążonych belek stropowych poprzez zwiększenie przekroju, co spowoduje mniejsze ugięcie. Zwiększenie przekroju uzuskać poprzez ułożenie belek drewnianych o przekroju 20 x 20 cm na belkach stropowych i ich połączenie za pomocą łącznikó mechanicznych

 

3.   Stolarka drzwiowa przy prezbiterium i prace dodatkowe.

 

 • Należy ponownie otworzyć zamurowane, a istniejące drzwi przy prezbiterium
 • W związku z ponownym otwarciem drzwi w prezbiterium należy wykonać stopnie schodowe
 • Należy wykonać belkę okapową nad drzwiami wejściowymi w wieży od strony zachodniej
 • Wymiana części uszkodzonych i porażonych elementów drewnianych latarni wieży i sygnaturki oraz trzykrotna impregnacja środkiem o działaniu trójfunkcyjnym wszystkich drewnianych elementów wieży i sygnaturki
 • Wymiana uszkodzonego lub porażonego deskowania elewacji oraz trzykrotna impregnacja środkiem o działaniu trójfunkcyjnym całego deskowania

 

Prace powinny być dokonywane pod nadzorem Konserwatora Zabytków.

 

Prace remontowe rozpoczynają się już za chwilę wiec chciałym w tym miejscu powiadomić wszystkich zainteresowanych, że uruchomiona została specjalna akcja zbiórki funduszy z przeznaczenien ma ten cel. Akacja nażywa się >>DESKA<<

Oto idea tej akcji:

Ruszyła akcja >> deska <<. Każdy, kto przyjął w naszym kościele chrzest i inne sakramenty i czuje się związany z tą Świątynią, która w 2015 roku będzie obchodziła 300 lat swego istnienia może włączyć się w dzieło ratowania naszego kościoła. Prace przy naszej świątyni chcemy rozpocząć w czerwcu br. Ofiary można składać na tacę w kopercie z dopiskiem >deska< i nazwiskiem ofiarodawcy lub na konto parafii, które zamieszczone jest na stronie internetowej i gablocie przy kościele. Wszystkich ofiarodawców otaczam  modlitwą i już teraz składam z góry serdeczne Bóg zapłać!

 

 
Miles Sanders Womens Jersey 

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat po kliknięciu na link. Zgoda po naciśnięciu "Agree" To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information