OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                          10 lutego 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz.17.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

3. Przypominam, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

4. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

5. W dniach od 2 marca do 9 marca przeżywać będziemy w naszej parafii Misje Święte przed nawiedzeniem kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Już teraz bardzo serdecznie zapraszam drogich parafian do uczestnictwa w tym świętym czasie, który nam daje dobry Bóg.

Szczegółowe informacje pojawią się w przyszłą niedzielę na stronie internetowej naszej parafii. Będą również rozprowadzane foldery po każdej mszy świętej ze szczegółowym programem misji i uroczystości nawiedzenia.

6. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary jak zwykle przeznaczamy na potrzeby naszej świątyni. Wszystkim darczyńcom składam z serca płynące Bóg zapłać!

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii, oraz przy wyjściu głównym z kościoła.

8. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej……

 

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat po kliknięciu na link. Zgoda po naciśnięciu "Agree" To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information