OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 sierpnia 2019

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po mszy św. wieczornej.

3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

4. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Do nabycia po mszy sw..

5. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam serdeczne życzenia i zapewniam o pamięci przed Panem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
  • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
  • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

Miles Sanders Womens Jersey