OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                          10 lutego 2019

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz.17.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

3. Przypominam, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

4. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

5. W dniach od 2 marca do 9 marca przeżywać będziemy w naszej parafii Misje Święte przed nawiedzeniem kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Już teraz bardzo serdecznie zapraszam drogich parafian do uczestnictwa w tym świętym czasie, który nam daje dobry Bóg.

Szczegółowe informacje pojawią się w przyszłą niedzielę na stronie internetowej naszej parafii. Będą również rozprowadzane foldery po każdej mszy świętej ze szczegółowym programem misji i uroczystości nawiedzenia.

6. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary jak zwykle przeznaczamy na potrzeby naszej świątyni. Wszystkim darczyńcom składam z serca płynące Bóg zapłać!

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii, oraz przy wyjściu głównym z kościoła.

8. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej……