REGULAMIN CMENTARZA
1. Cmentarz jest prawną własnością Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żołędowie. 
2. Pobyt na cmentarzu dozwolony jest codziennie od godziny 7.00 do zmroku.
3. Na terenie cmentarza należy zachować ciszę i spokój.
4. Zabrania się wprowadzania na cmentarz psów, jazdy rowerami i motorowerami, wchodzenia na cmentarz w stanie nietrzeźwym, palenia papierosów, dzieciom wolno przebywać tylko pod opieką dorosłych.
5. Rodziny, najbliżsi lub ewentualnie wyznaczone osoby powinny dbać o estetyczny wygląd grobów swoich bliskich ( zatem i cmentarza ). Pielęgnując swoje groby nie zaśmiecajmy ganków i cudzych grobów. Na cmentarzu należy zachować czystość: śmieci wysypywać wyłącznie do śmietnika. Składowanie śmieci dozwolone jest w miejscach do tego wyznaczonych, z zachowaniem ich segregacji ( osobno: szkło, plastik, zwiędłe kwiaty ).
6. Obowiązuje zakaz wjazdu samochodami.
7. Wszelkie prace związane z ustawianiem nagrobków, ( nagrobek można stawiać po zatwierdzeniu projektu! ) kostki lub innymi remontami, dowozem materiałów do prac, sadzeniem drzew i krzewów, stawianiem ławek należy zgłosić u Księdza Proboszcza w Kancelarii Parafialnej w celu uzyskania zgody. Firmy lub osoby wykonujące prace zobowiązane są po zakończeniu robót do usunięcia wszystkich materiałów i pozostałości po starych pomnikach lub obramowaniach. Miejsce pracy zaś winno pozostawione być schludne i czyste.
8. Opłaty za miejsce cmentarne (grób, grobowiec) pobierane są na okres 20-tu lat. Po tym okresie opłata powinna być przedłużona na kolejne okresy 10-letnie. W przypadku nie prolongowania opłaty, grób może podlegać likwidacji.
9. Wszelkie opłaty za przedłużenia okresu użytkowania miejsca pochówku zmarłych (prolongaty) przyjmuje Kancelaria Parafialna.
10. Za ład i porządek na cmentarzu odpowiada ustanowiony przez Księdza Proboszcza po uzgodnieniu z Radą Parafialną zarządzca i zarazem grabarz. Po obejrzeniu miejsca i uzyskaniu zezwolenia w Kancelarii Parafialnej z nim należy ustalić wykopanie grobu. On ma też klucz od bramy cmentarnej.
11. Niedozwolone jest samowolne odstępowanie miejsc grobowych lub grobowców osobom trzecim.
12. Za sprawy załatwiane z osobami nieupoważnionymi Administracja Cmentarza nie ponosi odpowiedzialności.
13. Pamiętaj że cmentarz jest miejscem poświęconym
Uprzejmie proszę o przestrzeganie niniejszego regulaminu.
Ksiądz Proboszcz
 
Miles Sanders Womens Jersey 

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat po kliknięciu na link. Zgoda po naciśnięciu "Agree" To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information