TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY             14 kwietnia 2024

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

3. W środę po wieczornej Eucharystii Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W przyszłą niedzielę zapraszam przedstawicieli Rady Ekonomicznej i Parafialnej na spotkanie o godzinie 15.00 w kościele.

5.  Rodziców wraz z dziećmi, którzy wspólnie przygotowują się do Uroczystości I Komunii Świętej zapraszam 26 kwietnia w piątek na godzinę 17.00.

6.  Przypominam, że upływa termin składania deklaracji uczniów klas VII i VIII w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.