Odwiedziny duszpasterskie 2022/2023

„ W betlejemskiej stajence spotykają się niebo i ziemia. Niebo przyszło na ziemię. Dlatego z tego właśnie miejsca na wszystkie czasy rozchodzi się światło; dlatego tam rozpala się radość; dlatego tam rodzi się śpiew(…)

   W tę świętą noc z pokorą pasterzy wyruszamy w drogę do Dzieciątka w stajence!

Dotknijmy pokory Boga, Jego serca! Wtedy Jego radość dotknie nas i i rozjaśni świat”


  Benedykt XVI

Drodzy Parafianie!

   Chleb, to wielki dar Bożej Miłości przekazany nam za pośrednictwem przyrody i będący owocem naszej  pracy. Chleb Chrystus wybrał, jako znak swojej nieustannej obecności pośród nas w tajemnicy „ Bożego Ciała”.  Pod postacią chleba w Ofierze Mszy Świętej rodzi się na ołtarzu Zbawiciel Świata i karmi nas w Komunii Świętej umacniając nas duchowo.

    Jako Wasz kapłan posyłam Wam chleb – biały opłatek pragnąc, abyście odczytali w nim moją życzliwość i łamiąc się nim w rodzinie i z bliskimi, zapragnęli być dla siebie coraz lepszymi, a z tego łamania się opłatkiem zawsze w całym Nowym Roku rodziło się pośród nas dobro, miłość i pokój, aby nieustannie w nas rodził się Bóg.

   Niech ta miłość napełnia Wasze serca, uwalnia od lęku, daje nadzieję i obdarza Was prawdziwą radością…

   Niech Nowonarodzony błogosławi Was na każdy dzień Nowego Roku 2023.

                                                                                 Z Chrystusowym pozdrowieniem

                                                    Ksiądz kanonik Jarosław Kubiak – Wasz Proboszcz

                                               

*********************

KOLĘDA 2022/2023

    (!) Msze święte  będą sprawowane w dni powszednie w naszej świątyni o godzinie 18.00  w intencji Was – mieszkańców poszczególnych ulic w wyznaczone poniżej  dni.

PLAN SPOTKAŃ:

27.12.-LINÓWIEC: Liliowa, Wrzosowa, Jagodowa, Konwaliowa, Krokusowa, Rumiankowa, Cytrynowa, Leśna, Pomarańczowa, Makowa, Spokojna

–  NEKLA: Tęczowa, Poziomkowa, Paprocia, Bursztynowa, Błękitna, Letniskowa

NEKLA: Kotomierska, Spokojna, Cicha, Ciepła, Akacjowa, Bukowa, Modrzewiowa, Jarzębinowa,Olchowa Dębowa, Świerkowa, Brzozowa, Sosnowa, Klonowa, Modrzewiowa, Olchowa, Głogowa, Morwowa, Bukszpanowa, Magnoliowa, Forsycjowa, Gajowa, Jeżynowa, Pigwowa, Robiniowa, Żurawinowa

28.12 – AUGUSTOWO: od Jana Bąkowskiego do Roberta Skrabuły

            – AUGUSTAWO: od Henryka Skrabuły do Włodzimierza Milhausena

ŻOŁĘDOWO:

29.12  – Bydgoska nr parzyste, Sosnowa, Bydgoska nr nieparzyste,Koronowska, Daktylowa, Parkowa

30.12.- Klonowa bloki 23 i 25, domki jednorodzinne, Akacjowa, Lipowa, Bukowa, Jesionowa, Brzozowa, Forsycjowa, Jabłoniowa, Śliwkowa

02.01.- Jastrzębia, Przyjazna, Rajska Polana, Dębowa Aleja, Cegielna, Gliniana, Kukułcza, Kanarkowa

03.01.- Kwiatowa, Pałacowa, Polna 1 do 16, Słonecznikowa, Łanowa, Kłosowa, Augustowska, Kamienna

04.01.- Leśników, Krótka, Polna 32 do 45, Sportowa, Słoneczna, Hiacyntowa, Amarylisowa, Kaliowa, Faceliowa, Złota, Srebrna, Krokusowa, Zawilcowa, Sasankowa, Tulipanowa, Fotowoltaiczna, Ekologiczna, Dobrej Energii, Nowej Technologii,Innowacyjna

05.01.- Leszczynowa, Leśna i Strzelce Leśne, Sadownicza, Boczna, Brzoskwiniowa, Pod Lasem, Nektarynkowa,Wierzbowa, Topolowa, Wiklinowa, Cedrowa,

Jeżeli powstały nowe ulice, również serdecznie zapraszam

    (!) Nowych mieszkańców naszej parafii bardzo proszę o zgłoszenie na jakiej ulicy mieszkają. Jeżeli będzie takie życzenie, to umówimy się na wspólną modlitwę i poświęcenie domu. Są to następujące dni:  od 9 do 14  stycznia 2023.

Porządek Mszy świętych w czasie Świąt:

24.12. – PASTERKA :  21.30 u Sióstr Pasterek  i  24.00 – w kościele

25.12. – BOŻE NARODZENIE:  8.30, 11.30 w kościele i 10.00 u Sióstr Pasterek

26.12. – DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT:  8.30, 11.30 w kościele i 10.00 u Sióstr Pasterek

31.12. – SOBOTA: 17.00 – zakończenie Starego Roku 2022

01.01 2023 – NOWY ROK: 8,30 i 11.30 w kościele i 10.00 u Sióstr Pasterek

Moi Drodzy!

   Jeżeli chodzi o materialny udział Parafian w inwestycjach /www.parafiazoledowo.pl >  patrz zakładka > prace remontowo-budowlane/ , które tym razem są już widoczne wewnątrz naszej świątyni, pochodzą w części: z kolędy, II niedzieli miesiąca – z tzw. tacy inwestycyjnej i  ofiar składanych indywidualnie na konto parafii lub w biurze parafialnym.

    Wyrażam serdeczną wdzięczność, tym wszystkim drogim parafianom, którzy wspierając materialnie wszelkie zadania w parafii, mają swoją cząstkę w tworzeniu piękna świątyni i utrzymaniu kościoła.

   Cieszę się, że wielu parafian czuje więź ze wspólnotą parafialną, utożsamia się z nią, traktując świątynię jako „swój dom”, że tu są u siebie, nie mówią ”u was”, tylko ”u nas’’, ”w naszej parafii”, ’’w naszym kościele”.

    Dziękuję za życzliwość i wszelkie okazane dobro. Bóg zapłać!

Trwa remont plebanii. Wymagane były prace dotyczące naprawy niektórych elementów więźby dachu, nowej elewacji, docieplenia, i wymiany dachówki na nową – ceramiczną. Trzeba było po części zdemontować kominy i na nowo odbudować.

    Na dach plebanii położono ok. 14 tysięcy dachówek nie licząc innych elementów wykończeniowych. Dlatego jakiekolwiek złożone ofiary przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom składam z serca płynące podziękowanie. Wpłatę można dokonać na konto parafii z dopiskiem >DACHÓWKA<  lub > PLEBANIA<

Konto Parafii: 75 8142 1033 0002 9388 2000 0001

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy Oddział Osielsko