Odwiedziny duszpasterskie 2021/2022

Jak to się dzieje, że Boże Narodzenie jest świętem wesela? Odczuwają jego radość nie tylko chrześcijanie, ale także inni ludzie. Radość z tego, że się narodził Syn Boży, jest większa niż cierpienie. I tą radością Bożego Narodzenia dzielę się z wami i wszystkich do niej zapraszam:
„Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania”
Św. Jan Paweł II

Drodzy Parafianie!

   Ponownie pochylamy się nad żłóbkiem z Nowonarodzonym. Wcielenie Słowa Bożego, czyli Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem, pełnym miłości, zgody i ciepła rodzinnego.

  Podczas wieczerzy wigilijnej w gronie rodzinnym łamiemy się Opłatkiem – „symbolem” Jezusa, który tak dobry, dzielony Chleb daje człowiekowi siłę i moc do dalszego życia – wzmacniając nas w „drodze do nieba” i uzdalnia nas, abyśmy stawali się coraz lepsi, otwarci na Pana Boga i drugiego człowieka – taka jest przeogromna moc tej drobiny śnieżnobiałego Opłatka.

   Chrystus uniżył samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stał się podobnym do nas… Z miłości do nas…

   Niech ta miłość napełnia Wasze serca, uwalnia od lęku, daje nadzieję i obdarza Was prawdziwą radością…

   Niech Nowonarodzony błogosławi Was na każdy dzień Nowego Roku 2022.

Z Chrystusowym pozdrowieniem

Ksiądz kanonik Jarosław Kubiak – Wasz Proboszcz

                                               

*********************

KOLĘDA 2021/2022

Moi Drodzy Parafianie!

     Obecna sytuacja epidemiczna utrudnia w dalszym ciągu przeprowadzenie wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie. Ze względu na brak możliwości spotkania się z Wami i wspólnej modlitwy, błogosławieństwa i poświęcenia  Waszych domów i mieszkań zapraszam Was do naszej świątyni tak jak w zeszłym roku na wspólną modlitwę dziękczynno-błagalną. W naszej świątyni od ponad 300 lat gromadził naszych przodków i nas obecnie,  Jezus Chrystus     nasz Pan i Zbawiciel. Zapraszam na te wyjątkowe spotkania w Jego imieniu.

     Nadarzyła się może wyjątkowa i szczególna okazja, aby złożyć Jezusowi wizytę w tak trudnym czasie, jaki wspólnie  przeżywamy. Jest za co Jemu dziękować! Jest też na pewno  wiele spraw w naszych sercach, o które chcemy Go prosić.

    (!) Msze święte  będą sprawowane w dni powszednie o godzinie 18.00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii w wyznaczone dni.

PLAN SPOTKAŃ:

27.12.-LINÓWIEC: Liliowa, Wrzosowa, Jagodowa, Konwaliowa, Krokusowa, Rumiankowa, Cytrynowa, Leśna, Pomarańczowa, Makowa, Spokojna

–  NEKLA: Tęczowa, Poziomkowa, Paprocia, Bursztynowa, Błękitna, Letniskowa

NEKLA: Kotomierska, Spokojna, Cicha, Ciepła, Akacjowa, Bukowa, Modrzewiowa, Jarzębinowa,Olchowa Dębowa, Świerkowa, Brzozowa, Sosnowa, Klonowa, Modrzewiowa, Olchowa, Głogowa, Morwowa, Bukszpanowa, Magnoliowa, Forsycjowa, Gajowa, Jeżynowa, Pigwowa, Robiniowa, Żurawinowa

28.12 – AUGUSTOWO: od Jana Bąkowskiego do Roberta Skrabuły

            – AUGUSTAWO: od Henryka Skrabuły do Włodzimierza Milhausena

ŻOŁĘDOWO:

29.12  – Bydgoska nr parzyste, Sosnowa, Bydgoska nr nieparzyste,Koronowska, Daktylowa, Parkowa

03.01.- Klonowa bloki 23 i 25, domki jednorodzinne

04.01.- Jastrzębia, Przyjazna, Rajska Polana, Dębowa Aleja, Cegielna, Gliniana, Kukułcza, Kanarkowa

05.01.- Kwiatowa, Pałacowa,    Polna 1 do 16, Słonecznikowa, Łanowa, Kłosowa, Augustowska, Kamienna

07.01.- Leśników, Krótka, Polna 32 do 45, Sportowa, Słoneczna, Hiacyntowa, Amarylisowa, Kaliowa, Faceliowa, Złota, Srebrna, Krokusowa, Zawilcowa, Sasankowa, Tulipanowa, Fotowoltaiczna, Ekologiczna, Dobrej Energii

10.01.- Leszczynowa, Leśna i Strzelce Leśne, Sadownicza, Boczna, Brzoskwiniowa, Pod Lasem, Nektarynkowa

11.01.- Wierzbowa, Topolowa, Wiklinowa, Cedrowa,

12.01.- Akacjowa, Lipowa, Bukowa, Jesionowa, Brzozowa, Forsycjowa, Jabłoniowa, Śliwkowa

    (!) Nowych mieszkańców naszej parafii bardzo proszę o zgłoszenie na jakiej ulicy mieszkają. Jeżeli będzie takie życzenie, to umówimy się na wspólną modlitwę i poświęcenie domu. Są to następujące dni: 13.01.,14.01.,15.01.

  Porządek Mszy świętych w czasie Świąt:

24.12. – PASTERKA :  21.30 u Sióstr Pasterek  i  24.00 – w kościele

25.12. – BOŻE NARODZENIE:  8.30, 11.30 w kościele i 10.00 u Sióstr Pasterek

26.12. – DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT:  8.30, 11.30 w kościele i 10.00 u Sióstr Pasterek

31.12. – PIĄTEK: 17.00 – zakończenie Starego Roku 2021

1.01 2022 – SOBOTA- NOWY ROK: 10.00  u Sióstr Pasterek, 11.30, 17.00 w kościele / formularz z Mszy św. Niedzielnej/

Moi Drodzy!

   Jeżeli chodzi o materialny udział Parafian w inwestycjach /www.parafiazoledowo.pl >  patrz zakładka > prace remontowo-budowlane/ , które tym razem są już widoczne wewnątrz naszej świątyni, pochodzą w części: z kolędy, II niedzieli miesiąca – z tzw. tacy inwestycyjnej i  ofiar składanych indywidualnie na konto parafii lub w biurze parafialnym.

    Wyrażam serdeczną wdzięczność, tym wszystkim drogim parafianom, którzy wspierając materialnie wszelkie zadania w parafii, mają swoją cząstkę w tworzeniu piękna świątyni i utrzymaniu kościoła.

   Cieszę się, że wielu parafian czuje więź ze wspólnotą parafialną, utożsamia się z nią, traktując świątynię jako „swój dom”, że tu są u siebie, nie mówią ”u was”, tylko ”u nas’’, ”w naszej parafii”, ’’w naszym kościele”.

    Dziękuję za życzliwość i wszelkie okazane dobro. Bóg zapłać!

    Cały czas trwają przygotowania do prac związanych z remontem plebanii. Plebania pochodzi z 1912 roku. Jest integralnie związana z kościołem. Pod względem konserwatorskim wymagane jest dążenie do zachowania tego zabytkowego obiektu w niezmiennej formie.  Wymagane są prace dotyczące naprawy niektórych elementów więźby dachu, nowej elewacji, docieplenia, i wymiany dachówki na nową – ceramiczną. Trzeba również  dokonać izolacji fundamentów.

    Potrzeba kilkanaście tysięcy dachówek nie licząc innych elementów wykończeniowych. Dlatego jakiekolwiek złożone ofiary przeznaczamy na zakup dachówki i na prace remontowe.. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom składam z serca płynące podziękowanie. Wpłatę można dokonać na konto parafii z dopiskiem >DACHÓWKA<  lub > PLEBANIA<

Konto Parafii: 75 8142 1033 0002 9388 2000 0001

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy Oddział Osielsko