Roraty 2020

Roraty to msza o Najświętszej Maryi Pannie. To jeden z bardziej charakterystycznych zwyczajów adwentowych.
Nazwa „roraty” pochodzi od pieśni śpiewanej na początku tej mszy – „Rorate caeli desuper”, czyli „Spuśćcie rosę niebiosa”.

*******************************************

W tym roku oprócz tradycyjnej formy, zapraszam Was, Kochane Dzieci, do przeżycia tego czasu również w nieco inny sposób.

W każdy wtorek i czwartek Adwentu około godziny 17.00, tutaj na stronie parafii w zakładce “Roraty 2020”, pojawiać się będą dla Was zadania. Rozwiązania ich (np. w postaci zdjęcia lub podania hasła) będziecie przesyłać na adres redakcja@serwer2226486.home.pl .

W wiadomości koniecznie wpiszcie swoje imię i nazwisko!

Dzieci, które wykażą się systematycznością i wykonają poprawnie najwięcej zadań, zostaną nagrodzone.

Rodziców proszę o pomoc dzieciom w przesyłaniu rozwiązań.

Życzę owocnego przeżycia Adwentu i miłej zabawy.

****************

ZADANIE 7 (OSTATNIE) ~ 21.12.2020r.

Dziękuję za wszystkie przesłane odpowiedzi, poradziliście sobie naprawdę świetnie. Cieszę się, że wielu z Was bawiło się w nutki razem ze swoją rodziną.

Dzisiejsze zadanie (już ostatnie) będzie nieco inne. Adwent dobiega końca, a Święta Bożego Narodzenia są coraz bliżej, dlatego na dzisiaj przygotowałam dla Was pracę – „Mój wkład w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia”

Na czym ma ona polegać?

Możesz wykonać rysunek, który zilustruje Twój wkład w przygotowanie Świąt. (np. wykąpałeś psa, ustroiłeś choinkę, pomogłeś upiec pierniki… itd.)

Możesz również zrobić zdjęcie, napisać kilka zdań na ten temat (forma jest dowolna) – tutaj liczy się Wasza kreatywność… no i czas, bo na prace czekam do jutra (wtorek 22.12) do godziny 22.00.

Pamiętajcie, że nawet najmniejszy wkład w przygotowanie Świąt ma bardzo wielkie znaczenie i na pewno będzie doceniony przez Waszych najbliższych 😉

W środę o godzinie 17.00 zapraszam wszystkich Was do Kościoła na ostatnie już Roraty.

Dla wszystkich, którzy brali czynny udział w “Roratach online” będzie czekać miła niespodzianka!

ZADANIE 6 ~ 17.12.2020r.

Dziękuję za wszystkie wysłane odpowiedzi, poradziliście sobie wspaniale!

Dzisiejsze zadanie będzie nieco inne. Zagramy w nutki, co Wy na to?

Poniższe nagranie składa się z krótkich urywków dobrze znanych nam wszystkim kolęd. Waszym zadaniem jest odgadnąć tytuł każdej z nich. Podpowiem, że jest ich 11. Możecie zaprosić do wspólnej zabawy również swoich najbliższych. Niech to będzie mile spędzony czas! Sprawdźcie, kto z Was lepiej zna polskie kolędy – Wy, czy może Wasi rodzice?

Następne zadanie (już ostatnie) będzie wstawione w poniedziałek około godziny 16. Bądźcie czujni!

To, co? Miłej zabawy i widzimy się w poniedziałek!

ZADANIE 5 ~ 15.12.2020r.

Dziękuję za wszystkie przesyłane wiadomości, jesteście niesamowici!

Dzisiaj proponuję małe podsumowanie Adwentu w postaci quizu. Pod spodem macie siedem prostych pytań. Myślę, że świetnie sobie poradzicie. Rozwiązania prześlijcie, jak zawsze na adres redakcja@serwer2226486.home.pl , pamiętając o podaniu imienia i nazwiska oraz numeru zadania!

ZADANIE 4 ~ 10.12.2020r.

Dziękuję za wszystkie przesłane odpowiedzi, jesteście wielcy!

Poradziliście sobie wspaniale, dlatego dzisiaj podniesiemy trochę poprzeczkę. Waszym zadaniem jest znaleźć w poniższej wykreślance podane wyrazy. Rozwiązania wysyłacie na adres redakcja@serwer2226486.home.pl , pamiętając o podaniu imienia i nazwiska oraz numeru zadania!

Powodzenia i miłej zabawy!

**************

ZADANIE 3 ~ 08.12.2020r.

Dziękuję za wszystkie przesłane odpowiedzi, cieszę się, że jest nas coraz więcej.

Waszym zadaniem na dziś jest znalezienie 5 różnic na poniższych obrazkach. Możecie je wydrukować i wysłać rozwiązanie w postaci zdjęcia albo zaznaczyć te różnice w Paint i przesłać na adres redakcja@serwer2226486.home.pl w postaci pliku. To nie ma znaczenia. ( Możecie też napisać słownie, czym te dwa obrazki się różnią)

Pamiętajcie, by podać swoje imię i nazwisko oraz numer zadania!

***********************

ZADANIE 2 ~ 03.12.2020r.

Dziękuję za wszystkie przesłane odpowiedzi, świetnie Wam poszło!

Dzisiaj mam dla Was krzyżówkę. Rozwiążcie ją, a hasło, które Wam wyjdzie prześlijcie na adres redakcja@serwer2226486.home.pl , pamiętając oczywiście o podaniu imienia i nazwiska oraz numeru zadania!

**********************

ZADANIE 1 ~ 01.12.2020r.

Rozwiążcie rebusy. Hasła prześlijcie na adres redakcja@serwer2226486.home.pl , pamiętając o podaniu imienia i nazwiska oraz numeru zadania!

1)

2)