ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO               19 maja 2024

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Zapraszam wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. W ciągu tygodnia po wieczornej Mszy Św. spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym.

3. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz.17.00. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

4. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie. Msza Święta o godz.17.00.

5. W przyszłą sobotę o godzinie 14.30 i niedzielę o godzinie 11.30, w Uroczystość Najświętszej Trójcy, dzieci z klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Próba generalna liturgii we wtorek kl. III A i w  środę klasa III B spotykamy się na Mszy św. o godz.17.00.

6. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.

7. Natomiast w kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W celu przygotowania jej obchodów, zwłaszcza procesji do czterech ołtarzy:

Ołtarz I – przy figurze św. Wawrzyńca

Ołtarz II – ul. Klonowa – bloki – wspólnota mieszkaniowa