JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           16 czerwca 2024

1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.

2. Zapraszam na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszam w czwartkowy wieczór o godzinie 17.00

4. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. W Kościele ten dzień obchodzimy w ostatnią niedzielę września, ale chciejmy serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu wojny czy prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich. Jednocześnie dziękujemy za wsparcie, jakie okazujecie, Drodzy Parafianie, wojennym uchodźcom z Ukrainy.

5. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składam najlepsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka.

W piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, młodziutki jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.