DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      1 września 2024

1. Wspominany w minionym tygodniu Święty Augustyn z Hippony mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia. Warto z rozpoczynającym się u najmłodszych nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać.

2. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo w intencji pokoju na świecie i za tych, którzy oddali życie za ojczyznę.

3. Jutro dzieci i młodzież, nauczyciele, katecheci i pracownicy szkoły rozpoczynają nowy rok szkolny. Módlmy się dla nich o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

4. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

Zapraszam chłopców do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza (ministranci i lektorzy).

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek wieczorem zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołanych oraz o powołania.

W pierwszy piątek przed południem odwiedzę od godziny 9.00 chorych i starszych Parafian z Komunią Świętą, a po południu zapraszam od godziny 16.00 do 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem ku czci Serca Bożego.

Podczas adoracji również okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednanymi z Bogiem i braćmi.

W pierwszą sobotę zapraszam od godziny 9.15 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, różaniec święty i Msza Św. Wynagradzająca.

6. W sobotę 14 września przypada w naszej Parafii Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, na który już teraz bardzo  serdecznie zapraszam.

Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. Kanonik Andrzej Poteracki z parafii bł. Brata Alberta z  Kotomierza.

7. Za 2 tygodnie tj. 15 września niedzielę zapraszam na godzinę 11.30 rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.  Po Mszy św. odbędzie się spotkanie. Proszę potraktować je jako obowiązkowe!