DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       11 sierpnia 2024

1. „Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry” – refren psalmu jest zachętą, aby nie zaniedbywać spotkań z Bogiem, jakimi są codzienna modlitwa i coniedzielna Eucharystia. To w pozytywny sposób wyrażona prawda zawarta w powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2. W miesiącu sierpniu możemy ćwiczyć naszą wolę i ducha przez ascezę i wstrzemięźliwość – zachęcam zatem do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

3. W środę zapraszam po Mszy św wieczornej na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia w parafii Maksymilianowo przypada odpust ku czci świętego Maksymilian Marii Kolbego o godzinie 18.00.

4. W piątek, 15 sierpnia, będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypominam, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę, na zakończenie których pobłogosławię przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.

5. „Nie ma wakacji od Pana Boga” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiam. Solenizantom i Jubilatom składam najlepsze życzenia.

Zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu, a zwłaszcza + Ewę Rytlewską, której pogrzeb odbył się środę. Dobry Jezu …..

6. Dzisiaj II Niedziela miesiąca. Ofiary jak zawsze przeznaczamy na utrzymanie naszej świątyni. Wszystkim, którzy przeznaczają ofiary na tacę czy też na konto parafii składam z serca płynące Bóg zapłać!

7. (!) W przyszłą niedzielę utrudnienia w ruchu. Będą zamknięte dla ruchu ulice: Bydgoska i Jastrzębia od godziny 7.00 do 17.00. Jak co roku będzie miała już kolejna XVII edycja zawodów Triathlon Polska. Organizator przeprasza za utrudnienia.