DWUDZISTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 września 2024

1. W dzisiejszym drugim czytaniu Święty Jakub Apostoł wskazuje, że wewnętrzny nieład w człowieku powoduje niesnaski pomiędzy ludźmi. Dlatego ważnym jest nieustanne formowanie ludzkich sumień i budowanie odpowiedniego systemu wartości opartego na Chrystusowej Ewangelii.

2. Zatroszczmy się zatem o dobre wychowanie młodego pokolenia! Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

3. Zapraszam i zachęcam do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza (ministranci i lektorzy).

4. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składam serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask.

5. W związku z rozpoczynającym się przygotowaniem do sakramentu bierzmowania, zapraszam w niedzielę 29 września na godzinę 11.30 młodzież klas  VII,VIII  oraz młodzież szkoły średniej. Po Mszy św. spotkanie. Proszę potraktować je jako obowiązkowe(!).

6. W tym tygodniu Msze św. będą  sprawowane rano o godzinie 7.00 od wtorku do czwartku w kaplicy u sióstr Pasterek. W tym czasie Mszy świętych w kościele nie będzie. Biuro Parafialne w tych dniach również będzie nieczynne.

7. Pomoc dla Parafii Franciszkańskiej w KŁODZKU.

Franciszkanie, Prowincja św. Jadwigi

Chcielibyśmy przekazać kilka informacji o sytuacji powodziowej w Kłodzku. Nasz klasztor i kościół został zalany. Woda sięgała pod sufit parteru klasztoru, w kościele woda jest na wysokości ambony, z budynku parafialnego widać tylko dach, mur klasztorny został zniszczony przez nurt rzeki. Woda więc osiągnęła prawie poziom, który był podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku. Nasi bracia są bezpieczni. Dzięki pomocy parafian przenieśli cenniejsze rzeczy na wyższe kondygnacje klasztoru. Mają zapasy żywności i wody. Powinny im wystarczyć na kilka najbliższych dni. Wszyscy zdają sobie sprawę, że sytuacja w tamtym regionie jest dramatyczna. Po opadnięciu wody będzie potrzebna pomoc dla poszkodowanych i dla naprawy zniszczeń.

Podajemy numery kont dla pragnących wesprzeć nas i poszkodowanych naszych kłodzkich parafian:

Prowincja św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych
Al. Kasprowicza 26, 51-137 Wrocław
Bank BNP Paribas Bank Polska S.A.
Konto złotówkowe: 50 1600 1462 1847 6991 7000 0240
Konto do wpłat w Euro: PL13 1600 1462 1847 6991 7000 0324
SWIFT/BIC: PPABPLPK

Można także wpłacać przez serwis ofiaruje.pl

Prosimy także o modlitwę za dotkniętych powodzią i służby, które pomagają poszkodowanym. To nic nie kosztuje, a jest wyrazem naszej chrześcijańskiej solidarności z potrzebującymi.

Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości i wsparcie.

#powodź2024 #kłodzko #ofm #franciszkanie

*******

Zachęcam do obejrzenia pierwszej części filmu o bł. Michale Kazalu, który był miłosnikiem Eucharystii i jest patronem Diecezji Bydgoskiej.