NARODZENIE PAŃSKIE                                                         25 grudnia 2019

l. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z największą radością śpiewaliśmy „Chwała na wysokości Bogu…”. Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Przeżywajmy święta w gronie rodzinnym.

2. Zachęcam do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą przede wszystkim z naszych serc.

3. W najbliższe dni świąteczne porządek nabożeństw w naszym kościele parafialnym będzie następujący: 25.12. g. 10.00 u sióstr Pasterek, 11.30 w kościele, 26.12. g. 10.00 u sióstr Pasterek, 8.30 i 11.30 w kościele.

4. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie wspominamy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika.

W piątek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę. Msza Święta o godz.17.00.

W sobotę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do modlitw w intencji poszanowania nienarodzonego jeszcze życia.

Błogosławieństwo niemowląt i małych dzieci na Mszy Świętej o godz.17.00.

Niedziela 29 grudnia: g.10.00 u sióstr Pasterek, g.8.30, 11.30 w kościele

Wtorek 31grudnia g.17.00 – zakończenie Starego Roku 2019

Środa 1 stycznia g.10.00 u sióstr Pasterek, g.11.30, 15.00 w kościele – Nowy Rok 2020

5. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i polskich wydziałów teologicznych. Polecam zbiórkę ofiarności Parafian.

6. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej.

Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na dalsze prace w nadchodzącym roku przy renowacji naszej świątyni.

Program kolędy znajduje się w zakładce >Odwiedziny duszpasterskie< i wywieszony będzie również w gablocie parafialnej.