Odwiedziny duszpasterskie 2020/2021

Jak to się dzieje, że Boże Narodzenie jest świętem wesela? Odczuwają jego radość nie tylko chrześcijanie, ale także inni ludzie. Radość z tego, że się narodził Syn Boży, jest większa niż cierpienie. I tą radością Bożego Narodzenia dzielę się z wami i wszystkich do niej zapraszam:
„Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania”
Św. Jan Paweł II

Drodzy Parafianie!

Ponownie pochylamy się nad żłóbkiem z Nowonarodzonym. Wcielenie Słowa Bożego, czyli Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem, pełnym miłości, zgody i ciepła rodzinnego.

Podczas wieczerzy wigilijnej w gronie rodzinnym łamiemy się Opłatkiem – „symbolem” Jezusa, który tak dobry, dzielony Chleb daje człowiekowi siłę i moc do dalszego życia – wzmacniając nas w „drodze do nieba” i uzdalnia nas, abyśmy stawali się coraz lepsi, otwarci na Pana Boga i drugiego człowieka – taka jest przeogromna moc tej drobiny śnieżnobiałego Opłatka.

Chrystus uniżył samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stał się podobnym do nas… Z miłości do nas…

Niech ta miłość napełnia Wasze serca, uwalnia od lęku, daje nadzieję i obdarza Was prawdziwą radością…

Niech Nowonarodzony błogosławi Was na każdy dzień Nowego Roku 2021.

Z Chrystusowym pozdrowieniem

Ksiądz kanonik Jarosław Kubiak – Wasz Proboszcz

**************************

KOLĘDA 2020/2021

Moi Drodzy Parafianie!

           Obecna sytuacja epidemiczna utrudnia przeprowadzenie wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie. Ze względu na brak możliwości spotkania się z Wami i wspólnej modlitwy, błogosławieństwa i poświęcenia  Waszych domów i mieszkań, zapraszam przynajmniej jednego przedstawiciela rodziny na wspólną modlitwę dziękczynno-błagalną do naszej świątyni. Od ponad 300 lat nieustannie przebywa w niej nasz Pan Jezus Chrystus.

     Nadarzyła się może wyjątkowa i szczególna okazja, aby złożyć Jezusowi wizytę w tak trudnym czasie, jaki wspólnie  przeżywamy. Jest za co Jemu dziękować! Jest też na pewno  wiele spraw w naszych sercach, o które chcemy Go prosić.

    (!) Msze św. będą sprawowane w dni powszednie o godzinie 18.00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii.

PLAN SPOTKAŃ:

28.12.-LINÓWIEC: Liliowa, Wrzosowa, Jagodowa, Konwaliowa, Krokusowa, Rumiankowa, Cytrynowa, Leśna, Pomarańczowa, Makowa, Spokojna

29.12.- NEKLA: Tęczowa, Poziomkowa, Bursztynowa, Błękitna

30.12.- NEKLA: Kotomierska, Spokojna, Cicha, Ciepła, Akacjowa, Bukowa, Jarzębinowa, Dębowa, Świerkowa, Brzozowa, Sosnowa, Klonowa, Modrzewiowa, Olchowa, Głogowa, Morwowa, Bukszpanowa, Magnoliowa, Forsycjowa, Gajowa, Jeżynowa

04.01 – AUGUSTOWO: od Jana Bąkowskiego do Roberta Skrabuły

05.01.- AUGUSTAWO: od Henryka Skrabuły do Włodzimierza Milhausena

ŻOŁĘDOWO:

07.01.- Bydgoska nr parzyste, Sosnowa

08.01.- Bydgoska nr nieparzyste,Koronowska i Parkowa

11.01.- Klonowa bloki 23 i 25

12.01.- Klonowa – domki jednorodzinne

13.01.- Jastrzębia nr parzyste

14.01.- Jastrzębia nr nieparzyste, Kukułcza, Kanarkowa

15.01.- Kwiatowa, Pałacowa

18.01.- Polna 1 do 16, Augustowska, Kamienna

19.01.- Leśników, Krótka, Polna 32 do 45, Sportowa ,Przyjazna, Rajska Polana, Cegielna, Gliniana, Dębowa Aleja

20.01.- Słoneczna, Hiacyntowa, Krokusowa, Złota, Srebrna, Amarylisowa, Sasankowa, Tulipanowa

21.01.- Leszczynowa, Leśna i Strzelce Leśne

22.01.- Wierzbowa, Topolowa, Wiklinowa, Cedrowa,

25.01.- Akacjowa, Lipowa, Bukowa, Jesionowa, Brzozowa, Forsycjowa, Jabłoniowa, Śliwkowa

26.01.- Sadownicza, Boczna, Brzoskwiniowa, Pod Lasem

    (!) Nowych mieszkańców naszej parafii bardzo proszę o zgłoszenie na jakiej ulicy mieszkają. Jeżeli będzie takie życzenie, to umówimy się na poświęcenie domu.

  Porządek Mszy świętych w czasie Świąt:

24.12. – PASTERKA :  22.00 u Sióstr Pasterek  i  24.00 – w kościele

25.12. – BOŻE NARODZENIE:  8.30, 11.30 w kościele i 10.00 u Sióstr Pasterek

26.12. – DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT:  8.30, 11.30 w kościele i 10.00 u Sióstr Pasterek

31.12. – CZWARTEK: 17.00 – zakończenie Starego Roku 2020– PIĄTEK – NOWY ROK: 10.00  u Sióstr Pasterek, 11.30, 15.00 w kościele

Moi Drodzy!

     Jeżeli chodzi o materialny udział parafian w inwestycjach/www.parafiazoledowo.pl >patrz zakładka > prace remontowo-budowlane/ , które tym razem są już widoczne wewnątrz naszej świątyni, pochodzą w części: z kolędy, II niedzieli miesiąca – z tzw. tacy inwestycyjnej     i sporadycznych ofiar złożonych indywidualnie na konto parafii lub w biurze parafialnym.

    Wyrażam wdzięczność, tym parafianom, którzy wspierając materialnie, mają swoją cząstkę w tworzeniu piękna świątyni i utrzymaniu kościoła.

    Cieszę się, że wielu parafian czuje więź ze wspólnotą parafialną, utożsamia się z nią, traktując świątynię jako „swój dom”, że tu są u siebie, nie mówią   ”u was”, tylko ”u nas,               w naszej parafii, w naszym kościele”. Dziękuję za wszelkie dobro. Bóg zapłać!

     W przyszłym roku kalendarzowym, jeżeli Pan Bóg pozwoli chciałbym przygotować się do prac związanych z remontem plebanii. Plebania pochodzi z roku 1912 roku i niestety wymagane są prace dotyczące  naprawy  niektórych  elementów  więźby  dachu  i   wymiany   dachówki  na  nową  / karpiówki / i remontem elewacji.

    Potrzeba kilkanaście tysięcy dachówek nie licząc innych elementów wykończeniowych. Dlatego jakiekolwiek złożone ofiary przeznaczamy na zakup dachówki. Wszystkim ofiarodawcom składam z serca płynące podziękowanie. Wpłatę można dokonać na konto          z dopiskiem >DACHÓWKA<

Konto Parafii: 75 8142 1033 0002 9388 2000 0001

                          Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy Oddział Osielsko