Siostry Pasterki

Błogosławiona Maria Karłowska - 02 - Sanktuarium w Jabłonowie - Obraz  religijny :: DlaKsiedza.pl

Bł. Matka Maria Karłowska 

(1865-1935) – gorliwa apostołka Jezusa Dobrego Pasterza, która za motto swojego życia apostolskiego przyjęła ewangeliczne słowa „szukać i zbawić to, co zginęło”, założycielka Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności, Bożej, organizatorka Zakładów Dobrego Pasterza o charakterze wychowawczo-resocjalizacyjnym dla kobiet oddającym się prostytucji, prekursorka w delegowaniu sióstr swego zgromadzenia do pracy na oddziałach dla kobiet wenerycznie chorych, wielka patriotka i ceniona społeczniczka, odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za pracę na polu społecznym, pierwsza błogosławiona diecezji toruńskiej, Patronka miasta Jabłonowa Pomorskiego.

Link do strony –> https:/pasterki.schoolpage.pl/