OBJAWIENIE PAŃSKIE            6 stycznia 2021

1. Przeżywamy dziś w Kościele uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji świętem Trzech Króli. Chrystus objawia się jako Zbawiciel tym, którzy Go szukają, ponoszą ryzyko, potrafią rozpoznać znaki zapowiadające Jego narodzenie, porzucają dotychczasowe życie i wyruszają w drogę.

2. Msze Święte z błogosławieństwem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami K + M + B albo C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus mansionem benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”). W ten sposób damy świadectwo, że przyjęliśmy Nowonarodzonego do swojego życia.

Tego dnia ofiary z tacy przeznaczamy na Krajowy Fundusz Misyjny.

3.  W czwartek o godzinie 19.30 zapraszam tradycyjne na modlitwę różańcową

4.  Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. wieczorną.

5.  UWAGA!  Ze względu na wspólne kolędowanie Msze św. będą sprawowane w styczniu w dni powszednie o godzinie 18.00.

Program spotkań jest zamieszczony w zakładce >Ogłoszenia parafialne<. Serdecznie zapraszam

5.  Jutro pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o… będziemy się modlili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszam więc do wspólnej modlitwy nie tylko członków liturgicznej służby ołtarza, ich rodziny, lecz także wszystkich parafian.

6.   W  I Piątek miesiąca od godziny 9.00 nawiedzę chorych.

7.  10 stycznia przypada II niedziela miesiąca. Ofiary jak zawsze przeznaczamy na utrzymanie naszej świątyni.

8.    (!)Biuro parafialne w miesiącu styczniu, ze względu na kolędę będzie nieczynne.

Ważne i pilne sprawy proszę zgłaszać w niedzielę po każdej Mszy św.